Predvídanie dopredu?

Autor: Vladimír Giač | 21.10.2011 o 19:54 | (upravené 23.10.2011 o 16:38) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  634x

Asi áno. A ďalšia cesta odnikiaľ ku križovatke ešte bude urobená. Inak si totiž neviem vysvetliť dve značky, ktoré sa objavili už pri výstavbe Supermarketu TESCA v Martine na Ľadovni a sú tam aj teraz po otvorení.

 

 DSC00070.JPG

Na prvom obrázku je zvislá značka B 27 a Zákaz odbočenia vpravo  a doplnková tabuľka upresňujúca zákaz.

Počas výstavby prístupovej cesty som si pomyslel, že niekto značku zle otočil a najskôr, že to bude len nejaká dočasná značka počas výstavby. Tam, kde sa podľa značky nesmie odbočiť nie je totiž žiadna cesta. A asi ešte dlho nebude dôvod, aby nejaká bola.

O to viac ma pobavilo, keď som sa dnes vracal z novootvoreného TESCA  a zbadal som, že spomínaná značka už nie je osamelá ale jej robí spoločnosť aj druhá vodorovná značka, ak sa nemýlim C25 Radenie jazdných pruhov pred križovatkou.

DSC00069.JPG

Aj keď zvislá značka je nadradená vodorovnej značke, v tomto prípade ako keby chcela vodorovná značka potvrdiť správnosť tvrdenia značky zvislej. Teda, že vpravo je nejaká cesta.   Zo zvislej značky vidno na fotografie len spodok sivej tyče na ktorej je pripevnená.

Dokonca vpravo nie je žiadna cesta ani za križovatkou, čo ukazuje tretia fotografia pred parkoviskom.

DSC00071.JPG 

Nech už je ako chce. K dopravným značkám raritám pribudli ďalšie.

Hľadal som medzi polotovarmi zemiakové halušky a taštičky s lekvárom. V hypermarkete majú aspoň zemiakové halušky a tak som predpokladal, že ich budú mať aj v novootvorenom supermarkete. Nemajú. Určite  preto, že auto vezúce práve tieto polotovary zabočilo doprava a šinie si to možno aj do  tramtárie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?