Paraglajdisti

Autor: Vladimír Giač | 13.12.2013 o 10:49 | (upravené 13.12.2013 o 12:42) Karma článku: 8,20 | Prečítané:  1149x

Tak, už sú všetci doma. Alebo by mali byť, keďže už boli z väzenia prepustení aj poslední dvaja. Každý, kto vec sledoval, musí pociťavať uspokojenie, že nášmu štátu záleží na osudoch našich občanov v zahraniči.

O to skôr, keď sme mohli sledovať aj také prípady ako nezáujem o odobratie detí. Misia na návrat paraglajdistov sa učite dá v istom zmysle prirovnať k záchranárskej akcii vo vysokohorskom teréne. Hodnotovo sa dajú porovnať náklady s tým spojené. Tak však súdim, že tie tatranské budú zlomkom voči tým druhým. Keď už nie pre nič iné, tak pre špeciál, ktorý letel vari až trikrát. A že let špeciálom nie je lacný špás, usudzujem už aj z toho, že keď niekto spájal nedávny let špeciálu, ktorého cestujúcimi boli poslankyne, s povinným cvičným letom, boli z toho mediálne búrky. Ako pravda odlíšiť, let poslankýň za hranice štátu aj keď pravdepodobne skôr v straníckom alebo osobnom záujme ako štátnom, od povinného letu lietadla. Teraz sa v médiach nespomína, že by išlo o kombináciu cvičného letu špeciálu spojeného s misiou návratu. To potom znamená, že buď boli zachraňovaní dobre poistení, alebo ich čaká dobrá sekera. Ak by tomu nebolo tak, už by bolo z médii počuť nejaký hlas o niečom, čo sa zase bude platiť z vreciek daňových poplatníkov. Možno, že žiadna sekera nehrozí. Ak sa našli peniaze na výlet do Iránu, určite boli nejaké v talóne aj na návrat z neho. Možno, že aj vo výške na špeciál a nielen na komerčné linky. Isté je len jedno. Dotyční paraglajdisti nie sú poslancami. Inak by boli v televízii okliepaní, že leteli špeciálom na štátne náklady.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?