Ešte o hromadnom pripomienkovaní.

Autor: Vladimír Giač | 18.4.2011 o 21:42 | (upravené 18.4.2011 o 22:03) Karma článku: 1,82 | Prečítané:  693x

Ak by som bol jediným autorom na blogu, musel by som ísť čitateľom poriadne na nervy. V jednom článku tvrdím niečo na základe toho, čo som si prečítal, bez toho, aby som si prečítané overil. V ďalšom článku plnom zúfalstva,  že som zablokoval pre ostatných vytváranie ďalších hromadných  pripomienok k tomu istému materiálu,  odvolávam svoje tvrdenie, ale predsa len s nádejou, že niekedy aj palica strelí. Teda, že to moje pôvodné tvrdenie bolo predsa len správne. A bolo ...

 V pondelok ráno som už mal odpoveď administrátora, z ktorej som vyrozumel, že k jednému materiálu sa dá vytvárať aj viac hromadných pripomienok. Ej, či som sa potešil. Predtým pravda, ako som písal administrátorovi som prebehol aj manuál.  Možno povrchne.  Administrátor mi nenapísal, čo mám robiť, ale stačilo len vedomie, že to ide.

Ešte jeden pohľad do manuálu a problém bol vyriešený.

Tých, čo by chceli aktívne zasiahnuť  do pripomienkovania materiálov, ktoré sú v legislatívnom procese a odrádza ich registrácia, chcem posmeliť. Nebojte sa procesu registrovania, je jednoduchšia ako na blog.sme. Nepotrebujete žiadnu fotografiu. Registrovanie je tak isto bezplatné.

Na pasívne prezeranie netreba registráciu. Ak chcete aktívne zasiahnuť, či už tým, že chcete iniciovať hromadnú pripomienku, alebo podporiť už jestvujúcu, teda stať  sa signatárom, musíte sa prihlásiť. Po prihlásení sa okno  nepatrne zmení tým, že sa na ňom objaví vstup pre verejnosť.

Platí to, čo som už  napísal. Pripomienkovať formou hromadnej pripomienky sa dá len vtedy, ak sa materiál dostane do medzirezortného pripomienkovania. Obdobie na pripomienkovanie nie je dlhé.

Pre zákon o pozemkových spoločenstvách  končí 4.  mája.  Preto, ak niekoho v zákone niečo trápi, by nemal otáľať. Zodpovední sa s jednotlivými hromadnými pripomienkami zaoberajú len vtedy, ak je počet signatárov vyšší ako 500.  Uvedomujem si, že bez organizovania, sa ťažko nájde 500 signatárov a moja snaha je odsúdená na zánik. Niekto potrebuje prekonať hanblivosť, niekto zas nechce, aby jeho meno figurovalo v nejakom zozname. Niekto zo zásady odmieta pracovať s internetom. A veľa z tých, ktorých sa to bytostne týka na internet nemajú prístup. Ale ako sa hovorí, nádej zomiera posledná a preto sa idem venovať ďalším pripomienkam, možno že ich bude ešte  dvadsať.

 Krátko po tom ako som prišiel na to, ako mám vytvoriť ďalšiu hromadnú pripomienku som ju vytvoril. Jej predmetom je výhrada člena za ručenie záväzkov spoločenstva. Samozrejme, že nie k výhrade ako takej, ale zneniu paragrafu. Viac sa o tom rozpisovať nejdem. Ten koho to zaujíma, si klikne na nižšie uvedenú adresu a ak uzná za rozumné, tak sa pod ňu aj podpíše.  A pre toho koho to nezaujíma,  by to bolo len hádzanie prasiatkam perál do koryta .

 

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=3838&langEID=1

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?