Písomne sa do rozpravy prihlásil Galko a ústne Fecko.

Autor: Vladimír Giač | 5.2.2013 o 16:43 | (upravené 5.2.2013 o 19:41) Karma článku: 1,67 | Prečítané:  251x

Mám na mysli rozpravu o novom zákone o pozemkových spoločenstvách. Nie je to prvý raz od roku 1995, čo sa vláda pokúšala o náhradu doterajšieho zákona 183/1995 Z. z. Avšak márne. Doterajší zákon sa drží ako zaťatý. A nielen, že sa drží.

poslanec Ing. Martin Feckoposlanec Ing. Martin Feckoarchív NRSR

       

       Akoby sa o príchod nového zákona  zaujímali aj všetky božstvá a aj to patrične dávajú najavo.  Akurát, že nie je istý dôvod záujmu.  Je doterajší zákon pod ich ochranou alebo práve naopak?  Jedno je však isté. Svojim hnevom a trestom nešetria.  Čo pokus o nový zákon, to odvolaný minister.   A tých pokusov za 18 ročnú históriu bolo vari  päť.  Ba dokonca neúspešný minulý pokus bol potrestaný pádom celej vlády.  Najvýrečnejší bol posledný pokus.  To už božstvo nedemontovalo iba ministra, ale celú vládu. Pravda,  navonok to vyzeralo, že vláda padla  kvôli eurovalu.  Ale hádam nečakáte, že nám božstvá budú všetko podávať po lopate.  :)

      Rozprava skončila priaznivo. Návrh zákona postúpil do druhého čítania. Ak mám pravdu povedať, myslel som si, že  rozprava v prvom  čítaní je určená k tomu, aby  sa o celom zákone rozprávalo,  pokiaľ možno aj do podrobností.   Aby si niektorí  páni poslanci vďaka iným povšimli to, čo im samotným ušlo.  A v druhom kole čítania, to už majú v hlave pekne uležané a môžu zodpovedne hlasovať podľa vlastného svedomia a vedomia hoci aj konfrontovaného s politikou svojich strán. 

Priebeh rokovania  v druhý deň 14. schôdze  t. j. 30. januára 2013  ma tejto ilúzie zbavil.   

A ak takúto ilúziu máte aj vy, prečítajte si hoci  textový prepis z rokovania k parlamentnej  tlači 321, teda k návrhu nového zákona.  Alebo si vypočujte zvukový záznam.  Viac ju nebude mať ani  vy.

      Do prílohy tohto článku  som chcel uložiť textové prepisy z rozpravy k zákonu. Ale to sa asi nedá.

 

      Preto si na záver   neodpustím aspoň poučenie pre tých, čo by si chceli spomínaný priebeh pozrieť na internete bez toho, aby museli pri hľadaní „maturovať“.   Vstup do úvodného portálu je cez adresu www.nrsr.sk.  Na vodorovnej lište obsahujúcej záložky Národná rada, Predseda, Podpredsedovia, Poslanci, Výbory,  Schôdze   a ďalšie  si zvolíte záložku Schôdze.

 Po odklepnutí  (ak chcete odkliknutí)  sa obsah obrazovky zmení.  Do očí bije zoznam Program schôdzí.  To si všímať netreba, ale svoju pozornosť upriamte na prvý stĺpec vľavo.

Tam je tiež uvedená položka „Program schôdzí“ a pod ňu „Rozprava“.  A ak si zvolíte položku „Textový prepis rozpravy“  ukáže sa vám formulár filtra. Zadajte alebo nezadajte, čo chcete. Po odklepnutí   sa dostávate na také isté okno s filtrom, ale pod ním je už prístup na jednotlivých rečníkov s uvedením času od – do.  No a ďalej si už ľahko sami poradíte.

A ak sa tam  chcete dostať rýchlejšie využite  http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=104 

 

  (Úvodné vystúpenie  pána ministra Ľubomíra Jahnátka je s časom  9:15 hod.)

      Pôvodne  som chcel  v článku  upriamiť pozornosť na  momenty  o ktorých hodno hodiť reč. Ale, na rozhovor treba minimálne dvoch.  A tak, čas ukáže.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?