Jedlo – nedojedené jedlo – pomyje.

Autor: Vladimír Giač | 11.11.2013 o 13:48 | (upravené 11.11.2013 o 17:20) Karma článku: 11,24 | Prečítané:  1828x

Nejaký týždeň dva pred voľbami do VÚC som v televízii postrehol, že Európska únia zakázala skrmovať pomyje s výnimkou pre kožušinové zvieratá a vari aj lesnú zver. Nepátral som po presnou znení smernice. Postačila mi reakcia zo školskej jedálne –kde s nedojedeným jedlom – slovom problémy či už praktické, alebo ekonomické.

Ak beriem do úvahy, že nedojedené jedlo je hádam najprirodzenejšou druhotnou surovinou pre kŕmne účely, tak je to čudný nerozum. Na vysvetlenie dôvodu prečo takáto smernica zaznelo z úst vari najvyššej autority Slovenskej obchodnej inšpekcie, že je tak kvôli saponátom. Akosi nemôžem zostať ľahostajný k tejto správe. Z mozaiky z ktorej si skladám celok, mi to vychádza tak, že školské jedálne, podľa múdrych z Európskej únie poznajú, iba dva stavy. Jedlo a pomyje. Ja si myslím, že školské jedálne poznajú jedlo a nedojedené jedlo. A pomyje v pravom slova zmysle nezberajú, lebo tie sú výsledkom umývania nádob, či už po varení alebo po jedení. A tak, ako ja doma, ich nechávajú odtiecť do kanalizácie. Iba, že by nemali kanalizáciu a liali ich do spoločných nádob pre nedojedené jedlo a pomyje? Ak by Európska únia vychádzala z takéhoto poznatku, zákaz skrmovania takýchto pomyjí by bol namieste. Ale naozaj si u nás školské jedálne takto počínajú? Bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú kanalizáciu? Nemal by sa zákaz tykať len toho, aby sa neliali pomyje do nádob s nedojedeným jedlom? Možné je však aj to, že smernica Európskej únie pozná jedlo a nedojedené jedlo. A na rozdiel od nej, naše úpravy poznajú len stav jedlo a pomyje. Poznajú vývoz pomyjí, ale odvoz nedojedeného jedla je pre ne krajinou neznámou. Že prečo som na začiatku aj o voľbách do VÚC? Nech už je ako chce, čierny Peter je v rukách Európskej únie. Alebo inak. V konečnom dôsledku v rukách europoslancov, aj keď možno až také páky na euroúrad- níkov nemajú. No povedzte, mohol sa u mňa europoslanec uchádzať o hlas do župy? Hlava v oblakoch a stojí v kaluži.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?