Komunálne voľby prerušené na 38 minút.

Autor: Vladimír Giač | 19.11.2014 o 17:25 | Karma článku: 2,91 | Prečítané:  419x

Podľa oficiálnych správ boli v jednom okrsku  voľby prerušené. Dôvod: Volebná komisia si všimla, že niektorý volič a či volička odpisovala. V študentskom žargóne by sa mohlo povedať, že použila ťahák. Na prešetrenie situácie si privolala políciu. Zjavne kvôli podozreniu, že mohlo dôjsť ku kúpeniu hlasu.

Nevšimol som si, že by volebný zákon zakazoval používanie ťahákov. Na dedinách by bolo v komunálnych voľbách použitie ťaháka na smiech. Teda aspoň v tých, kde každý každého pozná. Už v mestách je však situácia iná. Ak chce volič k voľbám zodpovedne pristupovať, mal by sa oboznámiť s volebnými programami kandidátov. Pri výbere primátora je to pomerne jednoduché. Vyberá si len jedného a volič si zapamätá, koho chce voliť. Ale vybrať si siedmich poslancov, keď človek pozná tak dvoch troch?   Vtedy nezostáva chudákovi zodpovednému voličovi nič iné ako spýtať sa na názor rozumnejšieho a keď takého nenájde len si porovnávať volebné predsavzatia kandidátov. A pretože aj pamäť zodpovedného voliča nemusí byť spoľahlivá, nutne musí zaúradovať aj externá pamäť. Teda poznámky, ktoré môžu splniť funkciu ťaháka.

Chcel som byť pri týchto voľbách zodpovedný volič, čo by bolo asi prvý krát v mojej histórii. Doteraz som tých zvyšných krúžkoval  viac-menej  náhodne a k tomu pravda netreba žiadny ťahák. Nakoniec som si povedal, že nebudem voliť plný počet a k tomu som ťahák nepotreboval.

Predvídavé rozhodnutie.

Čo ak by si  niekto všimol, že aj ja zodpovedne a svedomito odpisujem z ťaháka. Však by ma mohol aj šľak trafiť od rozčúlenia, že niekto sledoval ako upravujem volebný lístok.  Máme predsa tajné voľby a to sa predsa musí týkať aj spôsobu ako upravujem hlasovací lístok. Či z hlavy, alebo inak.

Uznávam, že použitie ťaháka pri voľbách je nanajvýš podivné. Veľmi zaváňa kupovaním hlasov.  Alebo používať ťahák,  môže len čudák. . A čudáci  nemajú na voľbách čo robiť.

Nedočítal som sa, že by zákrok volebnej komisie bol nejako kritizovaný. Asi aj v tomto prípade platilo:  „Účel svätí prostriedky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?