Raritné použitie dopravnej značky.

Autor: Vladimír Giač | 7.8.2015 o 12:07 | Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1185x

Idúc po meste  som spozoroval, ako na osamotenom aute stojacom na vozovke s  vyznačenými parkovacími pruhmi pribúda pekná žltá papuča.

 

Zvedavosť mi nedala. Kde je aká pasca, keď auto nepresahuje vodorovné značenie. A veru išiel som si obzrieť zvislú dopravnú značku nachádzajúcu sa asi 15 m za autom.  Z chrbáta značky vyplývalo len to, že ide o príkazovú alebo zákazovú značku.

 

 

 

 

 

Z čelného  pohľadu je to jasné. Ide o zákaz zastavenia. Avšak, čo to?  Pod ňou  dodatková tabuľka E5a teda šípka ukazujúca smerom doprava.

 

 

 

 

 

Malá prechádzka k značke sa oplatila na to, aby sa moja zbierka o raritné použitie dopravných značiek obohatila.  Vpravo totiž nie sú žiadne parkovacie miesta. Iba ak by za križovatkou vpravo. Pokiaľ by tam nebola oná dodatková tabuľka, všetko by bolo zrozumiteľné. Ale takto.  Tá papuča na tom aute ma poriadne rozčúlila.  Takmer, ako keby bola na mojom.

 

Zvislé značky Zákaz zastavenia a či Zákaz státia považujem  priamo za zákerné.  Zákaz zastavenia obzvlášť.

Nie vždy si ich všimnem, najmä ak musím sledovať dopravnú situáciu. Alebo vtedy, ak sa až v priebehu jazdy rozhodnem zastaviť.  V takom prípade zastavím a pozriem sa  dozadu, či neuvidím niečo okrúhle. Ak áno, idem sa pozrieť, čo je to za značku. Ak Zákaz zastavenia a zbadá to krvižíznivý policajt, je malér. Bol by asi aj pri Zákaze státia, ak by policajta poriadne smädilo. Ale keď by som videl  na ceste vyznačené parkovacie boxy, no veru by ma nenapadlo obzerať sa, či som neprehliadol nejakú značku. A malér by bol istý.

Dodatočne som sa zamyslel, čo by som robil, keby v tomto prípade bola papuča na mojom aute. Zaplatil by som pokutu na mieste, alebo by som dal na dobromyseľnú radu typu – ale ak  to bude riešiť komisia, tak to bude drahšie?

Neviem.  Sú aj chybne inštalované značky platné, ak sa dá predpokladať, ako mali byť nainštalované?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?