Pán poslanec NRSR Peter Antal.

Autor: Vladimír Giač | 27.2.2017 o 17:43 | (upravené 28.2.2017 o 8:18) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  1421x

Dvíham z hlavy klobúk a skláňam sa pred Vami za príspevok v rozprave z 14.2. 2017. Nepriamo kritizujete prekrúcanie napríklad obchodného zákonníka v zmysle podnikateľ je ten kto podniká a ten o ktorom to povie iný zákon.

Povedali ste:

 Jediný problém je v definícii pojmu regulovaný chov psov, nikde ďalej v tom neni až taký problém, lebo týmto deformujeme pojem podnikanie, ktorý tu bol zavedený živnostenským zákonom, kde je napísané, že je to sústavná činnosť vykonávaná samostatne vo vlastnom mene atď., pokiaľ si to ešte pamätám nejako zo školy. Deformujeme pojem podnikanie.
My robíme z príležitostného niečoho tú sústavnú činnosť.....

Pri schvaľovaní obchodného zákonníka  asi zákonodarcovia  pri  formulovaním  §2 

           „(2) Podnikateľom podľa tohto zákona je:
           a) osoba zapísaná v obchodnom registri,
           b) osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia,
           c) osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa                            osobitných predpisov,
           d) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa                  osobitného predpisu.“

nepredpokladali, že budúci zákonodarcovia nebudú rešpektovať ods.1, ktorý obsahuje atribúty podnikania a pôjdu hlava nehlava.

Dôkaz toho vidím napríklad v zákone 97/2013 Z.z. o pozemkových spoločenstvách, aj keď naoko sa môže zdať, že ide o súvislú činnosť.  Pri niektorých áno, ale nie pri všetkých.

Prejednávaný zákon o chove psov je ešte okatejší príklad toho, že zákonodarcovia sa netrápia nad tým, koho obdarujú podnikateľskými slasťami.


 Vy ste možno prvý, česť  aj tým ostatným, ak boli nejakí pred vami, ktorý upozorňujete na to, že podnikanie má nejaké atribúty ako je napríklad aj sústavná činnosť.

Ak  by zákonodarcovia z roku 1991 vedeli, ako sa môže zneužiť znenie písmena c) možno by  formulovali   slovo podniká s odvolávkou na ods. 1., aj keď by to bola nadbytočnosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďarič a Poliačik sa v parlamente spojili, predkladajú spoločný návrh zákona o RTVS

V RTVS je časť redaktorov nespokojná, hovorí o pretláčaní konšpiračných teórií. Nedávno skončili štyria externisti, ktorí boli k vedeniu kritickí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.


Už ste čítali?